Niemiecka fotografia współczesna: wystawa fotografii i warsztaty fotograficzne Andreasa Rosta i Uli Wüsta

Dolnośląski Festiwal Artystyczny i Międzynarodowe Forum Fotografii KWADRAT we Wrocławiu, funkcjonujące w strukturze Fundacji Karkonoskiej, zaplanowały wystawę niemieckich fotografów A. Rosta i U. Wüsta, których prace zaprezentowane zostaną w kilku polskich miastach. Wystawa A. Rosta i U. Wüsta zatytułowana jest „Miasto – odcienie obcości”. Jej otwarcie nastąpi we Wrocławiu 9.03.2007 w Dolnośląskim Centrum Fotografii „Domek Romański”; następna prezentacja odbędzie się w czerwcu 2007 w poznańskiej Galerii pf. Wystawie fotografów Rosta i Wüsta będą towarzyszyły warsztaty dla studentów MFF KWADRAT we Wrocławiu (od 10 do 12 marca 2007). Podczas warsztatów fotograficznych dla studentów fotografii zostaną przybliżone, również w praktyce, metody pracy i artystyczna postawa fotografów. Opublikowany zostanie także dwujęzyczny katalog, w którym obszernie zostanie zaprezentowana i omówiona artystyczna działalność twórców.

Na wystawie zaprezentowane zostaną prace pochodzące z najciekawszych, najbardziej reprezentatywnych serii fotograficznych obu autorów. Dla obu podstawowym tematem i najważniejszą przestrzenią, której dotyczą ich prace, jest przestrzeń współczesnego wielkiego miasta. Każdy z nich przygląda się jej jednak z nieco innej perspektywy, ujawniając przy tym odmienne oblicze miasta. Ich artystyczne dokonania, docenione zarówno przez krytykę jak i widzów, stanowią ważny element w przestrzeni współczesnej fotografii niemieckiej.

Artystyczne kierownictwo projektu i kurator wystawy: Marek Śnieciński.

Wystawa Andreasa Rosta i Ulricha Wüsta „Miasto – odcienie obcości” zrealizowana została we współpracy z Allianz Kulturstiftung.

Die Ausstellung Andreas Rost und Ulrich Wüst „Die Stadt – Schattierungen der Fremdheit” wird realisiert in Zusammenarbeit mit Allianz Kulturstiftung
Allianz Kulturstiftung

Z serii „Sylwester” – Andreas Rost