Nasi studenci na Festiwalu Fotografii w Wiesbaden

Studenci MFF „Kwadrat” - Justyna Kołodziej, Dariusz Latocha, Jarek Wieczorek oraz wykładowcy - Piotr Komorowski i Jacek Lalak biorą udział w prestiżowym Festiwalu Fotografii w Wiesbaden.

Relacja z wernisażu, fot Dorota Sitnik i Jacek Lalak.

Festiwal w Wiesbaden

Wystawa wrocławskich fotografów w ramach 5. Wiesbadener Fototage z okazji 20-lecia miast parnerskich Wroclaw- Wiesbaden.

Wiesbaden 15.09. – 07.10. 2007

5. Wiesbadener Fototage – których tegorocznym mottem jest „EGO- fotograficzna pozycja w stosunku do siebie/fotograficzne odkrycie siebie” są młodym, dynamicznie rozwijąjcym się festiwalem fotograficznym. Organizatorzy imprezy obejmującej 25 Galerii, Muzeów i innych miejsc wystawowych w stolicy Hesji Wiesbaden przyjęli z dużą sympatią propozycję tutejszego Wydziału Kultury zaproszenia do udziału w kolejnej edycji Wiesbadener Fototage wrocławskich fotografów.

Wiesbaden i Wrocław są od dwudziestu lat miastami partnerskimi i nasz Festiwal jest znakomitą okazją do zaprezentowania wrocławskiej współczesnej fotografii w ramach tego jubileuszu.

Spośród nadesłanych 400 serii fotograficznych z Niemiec, Szwajcarii, Austrii, USA i wielu innych krajów jury wyłoniło prace 70 uczestników, w tym 15 z Wrocławia. Serie fotogarficzne wrocławskich fotografów będą zaprezentowane w kilku miejscach wystawowych miasta Wiesbaden. W Projektbuero Stadtmuseum pokażemy tutejszej publicznosci prace Aleksandry Kwiatkowskiej, Patrycji Dołowy, Justyny Kołodziej, Justyny Kochanowskiej, Piotra Komorowskiego, Jacka Lalaka, Macieja Stawińskiego, Agaty Wieczorek, Dariusza Latochy i Bartosza Maza. Kolejna grupa fotogarfów zostanie zaprezentowana w Polnischer Kulturslaon Galerie Pokusa. Należą do niej Maciej Osika, Jarek Wieczorek i Marta Skłodowska. Dorota Sitnik, której fotografia „Męskość” jest zdjęciem tytułowym tegorocznych Wiesbadener Fototage została zaproszona do Galerie Lichtbild. Serie „Monidla” Ewy Martyniszyn zaprezentujemy w frauen museum.

5. Wiesbadener Fotogate trwają od 15.09. do 07.10. 2007. Uroczyste otwarcie festiwalu i wystawy wrocławskich fotografów z okazji 20-to lecia miast partnerskich Wrocław - Wiesbaden odbędzie się 15.09. 2007 o godz. 12.00 w Projektbuero Stadtmuseum. Otwarcia imprezy, na którą zaproszono kilku przedstawicieli wrocławskich fotografów dokona Kulturdezerentin Rita Thies. Pozostałe Galerie otwierają równolegle swoje podwoje w godz. 15.00- 20.00. Od godz. 20.00 zapraszamy wszystkich miłośników Wiesbadener Fototage na Party w Kulturzentrum Tallhaus.

Godziny otwarcia wszystkich miejsc wytawowych festivalu: Piątek 15.00-20.00, Sobota i Niedziela 13.00-18.00 oraz w tygodniu w godz. otwarcia poszczególnych galerii.

Wszystkie miejsca wystawowe połączone są linią autobusową numer „1”, tzw. Kulturbus „1”. Bilet wstępu łącznie z biletem autobusowym kosztuje 5 Euro.

Wiesbadener Fototage zaplanowały trzy terminy na rozmowy z fotografami biorącymi udział w tegorocznym Festiwalu. Pierwsza z nich na temat „Wewnętrznych obrazów w fotografii” z udziałem wrocławskich fotografów odbędzie się w Projektbuero Stadtmuseum 16.09. 2007 o godz. 18.00.

Imprezie towarzyszą też projekcje filmów o tematyce fotograficznej w kinie Caligari oraz dwa oprowadzania z przewodnikiem. Obszerny katalog dokumentuje fotografie wszystkich uczestników 5. Wiesbadener Fototage.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.wiesbadener-fototage.de

• Kurator wystawy „Breslau Connection” Ewa Hartmann,
  • 2. Przewodnicząca Stowarzyszenia Photowork e.V organizujacego Wiesbadener Fototage
  • 2. Przewodnicząca Stowarzyszenia Polnischer Kultursalon, Galerie Pokusa e.V.
  • www.pokusa.de
Wiesebadener Fototage