28 października - spotkanie autorskie z Jerzym Lewczyńskim

Na pierwszych zajęciach w roku szkolnym 2007/2008, 28 października, odbyło się piąte już w historii Szkoły spotkanie z Jerzym Lewczyńskim, przeprowadzone w ramach przedmiotu „Autorskie koncepcje fotografii”.

Tradycyjnie pierwszym artystą fotografem, którego twórczość i osobę poznają słuchacze I roku, jest właśnie Jerzy Lewczyński - wielka postać polskiej fotografii, autor, którego nie może nie znać nikt, kto poważnie zajmuje się tą dziedziną. Był to piękny autorski pokaz prac, w trakcie którego nowi adepci fotograficznej edukacji mogli wejść w żywy kontakt z niezwykle ważnym fragmentem tradycji, na gruncie której przyjdzie im próbować własnych sił. Wielką wartością była także możliwość bezpośredniego kontaktu ze wspaniałym, ciepłym człowiekiem, który w fotografii zawsze miał odwagę chodzić indywidualnymi drogami i kierować się ku celom wyznaczanym przez osobiste pasje.

E.Ł.

Elżbieta Drewniak: relacja ze spotkania z Jerzym Lewczyńskim